Planowane utrudnienia w ruchu koło pl. Kościuszki z powodu kręcenia filmu

Pomiędzy nadchodzącym czwartkiem a piątkiem, mieszkańcy i użytkownicy dróg w obszarze pl. Kościuszki mogą napotkać na trudności w ruchu drogowym. Powodem tych utrudnień będzie produkcja filmowa, której zdjęcia będą tam realizowane.

Film, którego tytuł brzmi „Lady Love”, jest produkowany przez firmę Bongo Media Production. To ta sama firma, która wcześniej była odpowiedzialna za stworzenie serialu „Żywioły Saszy. Ogień” dla stacji telewizyjnej TVN, programu satyrycznego „La La Poland” dla TVP oraz szeregów filmów dokumentalnych.

Wciąż nie jest jasne, gdzie i kiedy publiczność będzie miała możliwość obejrzenia serialu powstającego we Wrocławiu. Od kilku dni zdjęcia do tego projektu są realizowane w różnych lokalizacjach w naszym mieście. W tym tygodniu ekipy filmowe zostały zaobserwowane na ul. Świdnickiej, pl. Uniwersyteckim oraz ul. Rzeźniczej.

Oczekuje się, że filmowcy kontynuują swoje prace w nocy z czwartku na piątek, konkretnie w rejonie pl. Kościuszki. Między godzinami 20:00 a 6:00 rano, mogą wystąpić utrudnienia na drogach w tym obszarze. ZDiUM we Wrocławiu poinformowało, że niektóre miejsca parkingowe zostaną wyłączone z użytku na potrzeby ekipy filmowej. Dotyczy to miejsc przy Renomie, kamienicach o numerach 21 – 23, jak również obok hotelu Savoy i sklepu Skryba. Możliwe jest również manualne sterowanie ruchem na skrzyżowaniu.

Aby zrekompensować brak miejsc parkingowych, mieszkańcy będą mieli dostęp do tymczasowego parkingu na terenie Opery Wrocławskiej.