Policja skontrolowała taksówki we Wrocławiu. Wyniki mrożą krew w żyłach!

Wrocławska komenda policji pod lupę wzięła pojazdy które można zamówić przez aplikację. W wyniku kontroli zatrzymano 13 kierowców i aż 20 dowodów rejestracyjnych. Większość samochodów miało usterki, które uniemożliwiały im bezpieczne poruszanie się po miejskich drogach.

W sumie skontrolowano aż 223 samochody. Pod lupę wzięto nie tylko aktualny przegląd techniczny ale i to, co taksówkarze „na aplikację” przewozili w swoich samochodach. Znaleziono nawet narkotyki. Funkcjonariusze policji kontrolowali również licencje na przewóz osób i weryfikowano kierowców w centralnej policyjnej bazie danych. Pozwoliło to na identyfikację nielegalnie przebywających w polce osób albo i takich, którzy mają dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na 223 kierowców, zatrzymano aż 13, którzy albo mieli aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych albo też posługiwała się fałszywym dokumentem tożsamości. Przy niektórych znaleziono znaczne ilości substancji psychoaktywnych. Zatrzymano również 20 dowodów rejestracyjnych, które zostały odebrane w związku ze złym stanem pojazdów.