Potężna mobilizacja na rzecz podtrzymania działalności oddziału ginekologiczno-położniczego w Milickim Centrum Medycznym

W mieście Milicz zaczęły się intensywne działania, mające na celu ochronę oddziału ginekologiczno-położniczego miejscowego Centrum Medycznego przed zaplanowanym zamknięciem. Zarówno personel medyczny, jak i lokalne władze zaciekle walczą o zachowanie tej niezbędnej placówki medycznej dla społeczności. Wielokierunkowy ruch na rzecz ocalenia porodówki w Milickim Centrum Medycznym (MCS) obejmuje konferencję prasową oraz sesję Rady Miejskiej Milicza.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie Milickiego Centrum Medycznego, swój głos zabrali nie tylko pracownicy walczącego o przetrwanie oddziału, ale także Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech. Oprócz nich, wystąpienia wygłosili również Senator RP Bogdan Zdrojewski oraz posłowie Michał Jaros, Jacek Protasiewicz i Krzysztof Śmieszek. Wszyscy politycy zapewniali o swojej gotowości do interweniowania oraz pomagania w ratowaniu zagrożonego oddziału ginekologiczno-położniczego w MCS, które jest już obciążone zadłużeniem na kwotę blisko 40 milionów złotych.

Bezpośrednio po zakończeniu konferencji prasowej miała miejsce 94. nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Milicza. Rozgorzała tam dynamiczna dyskusja na temat sytuacji szpitala. Radni nie kryli swojego niezadowolenia, wymieniając zarzuty dotyczące braku odpowiednich działań w sprawie rosnących problemów placówki.