Wybitne postaci NBA zmierzają do Wrocławia

Pod koniec letniego okresu, Wrocław, stolica Dolnego Śląska, ma zostać odwiedzony przez jedynego obecnie grającego Polaka w NBA – Jeremy’ego Sochana oraz słynnego szkoleniowca San Antonio Spurs – Gregga Popovicha. Pierwszy doniósł o tym Mateusz Ligęza, znany dziennikarz Radia ZET. Oprócz Sochana i Popovicha, miasto ma także gościć inne znane osobistości związane z NBA. Planowany jest to na koniec nadchodzącego miesiąca, a pełne szczegóły mają zostać ujawnione na początku sierpnia.

Rozważa się organizację wydarzenia pod szyldem Basketball Without Boarders, cyklu imprez skupiających młodych, utalentowanych koszykarzy z różnych krajów – w tym również naszego kraju. Informacje na ten temat nie są jeszcze oficjalne, lecz pojawiają się silne spekulacje.

Jeremy Sochan to czwarta osoba z Polski, która gra w lidze NBA, a obecnie jedyny taki zawodnik. Rozpoczął swoją karierę w San Antonio Spurs z przytupem. W poprzednim sezonie został wybrany do drugiego składu najlepszych debiutantów ligi. Był także obecny podczas Weekendu Gwiazd NBA, gdzie wystąpił w meczu najbardziej obiecujących młodych graczy.