Prezydent Sutryk zareagował na reportaż Telewizji Polskiej o wrocławskim osiedlu

Prezydent Wrocławia chce przeprosin od Kurskiego

Jacek Sutryk, pełniący urząd Prezydenta Wrocławia, wystosował list do prezesa Telewizji Polskiej. Oczekuje przeprosin od Jacka Kurskiego. W sprawie poszło o stygmatyzowanie niektórych mieszańców Wrocławia, którego Sutryk dopatrzył się w jednym z reportaży.

Cykl „Mroczne dzielnice” w TVP3 Opole

Regionalny oddział Telewizji Polskiej w Opolu posiada cykl pod tytułem „Mroczne dzielnice”. Są tam opisywane miejsca w kraju, które z różnych powodów są uważane za niebezpieczne.

Jacek Sutryk odniósł się do odcinka wyemitowanego 10. października 2021, który opisywał wrocławskie Przedmieście Oławskie. Jego zdaniem informacje przedstawione w reportażu zostały przedstawione w nieprawdziwy sposób i bazują na stereotypach.

W materiale wyemitowanym przez TVP Opole, osiedle bywa nazywane „Trójkątem Bermudzkim”, co rzeczywiście w przeszłości było potocznym określeniem tego miejsca nawet wśród Wrocławian. Wspomniano o braku norm społecznych, licznych kradzieżach i rozbojach, co jest już raczej dalekie od prawdy.

Prezydent odwiedził mieszkańców Przedmieścia Oławskiego

Jacek Sutryk zareagował na materiał wyemitowany przez Telewizję Polską. Odwiedził mieszkańców tamtej okolicy i w ich towarzystwie podpisał list do prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Oczekuje w nim złożenia wyjaśnień i przeprosin – skierowanych w stronę mieszkańców tej części Wrocławia.

Więcej znajdziesz na: einformacje.pl