Prezydent Wrocławia przeznacza 15 milionów złotych na Śląsk Wrocław w jednym z pierwszych zarządzeń 2024 roku

W pierwszych dniach 2024 roku, dokładnie czwartego stycznia, prezydent Wrocławia szybko podjął decyzję o sfinansowaniu Śląska Wrocław. Zarządzenie o przekazaniu znacznej kwoty z miejskiego budżetu, wynoszącej 15 milionów złotych na rok 2024, zostało podpisane przez Jakuba Mazura, wiceprezydenta Wrocławia.

Planowane jest, że te fundusze zostaną wykorzystane na zwiększenie kapitału zakładowego klubu. Zgodnie z zarządzeniem, decyzja ta zaczęła obowiązywać od dnia jej podpisania, co implikuje natychmiastowe działanie miejskiego skarbnika w kwestii przelania tej olbrzymiej sumy.

Jednak to nie koniec finansowania Śląska Wrocław przez miasto w tym roku. Maria Michułka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim Wrocławia, poinformowała, że dla Śląska Wrocław zarezerwowano 21 milionów złotych w budżecie miasta na ten rok. Te pieniądze mają być przeznaczone na „tworzenie i utrzymanie składów drużyn piłkarskich wraz z pomocniczymi zespołami, w tym Śląsk Wrocław Football Academy”, a także na „utrzymanie infrastruktury sportowej oraz wynajem i utrzymanie obiektów meczowych, treningowych, administracyjnych i biurowych”.

Przez ostatnie kilka miesięcy miejskie władze starają się sprzedać Śląsk Wrocław prywatnym inwestorom. Radni miasta wyrazili na to zgodę już w maju. Niemniej jednak, nie wiadomo jak przebiegają te negocjacje – urzędnicy ratusza utrzymują, że rozmowy są poufne i nie chcą o nich dyskutować.