Prognoza pogody dla Wrocławia na 10 sierpnia 2023 roku

Zgodnie z najnowszymi prognozami meteorologicznymi, w czwartek 10 sierpnia 2023 roku mieszkańcy Wrocławia mogą oczekiwać umiarkowanego zachmurzenia. Obserwacje wskazują, że temperatura powietrza wahać się będzie od 12 do 21 stopni Celsjusza, co klasyfikuje ten dzień jako umiarkowanie ciepły. Co więcej, prędkość wiatru nie przekroczy 3 km/h i jego kierunek będzie głównie z zachodu.

Oczekuje się, że początek dnia przyniesie temperatury w okolicach 12 stopni Celsjusza. W ciągu dnia będą one rosły, osiągając maksymalny pułap 21 stopni. Wiatr utrzymywać się będzie na poziomie 2-3 km/h i będzie miał charakter zachodni lub południowo-zachodni. Chociaż przewidywane jest całkowite zachmurzenie, to jednak temperatura utrzyma się na komfortowym poziomie między 16 a 19 stopniami Celsjusza.

Pod koniec dnia możemy spodziewać się zachmurzenia nieco mniejszego niż na początku, z dominacją kierunków wiatru południowo-zachodnich i zachodnich. Mimo tego, temperatura powietrza utrzyma się na podobnym poziomie jak rano, oscylując między 12 a 21 stopniami Celsjusza. Słońce wschodzi o godzinie 5:28, a zostanie ukryte za horyzontem o godzinie 20:26.

Porównując te dane z prognozą pogody na dzień poprzedni, można zauważyć pewne różnice. Dzień wcześniej obserwowaliśmy umiarkowane zachmurzenie rano, które wieczorem przerodziło się w pełne. Temperatura powietrza wynosiła od 13 do 16 stopni Celsjusza przy prędkości wiatru od 1 do 3 km/h płynącego z różnych kierunków. Co ciekawe, czas wschodu i zachodu słońca pozostał taki sam jak dzisiaj.