Przygotowania Wrocławskiego Klubu Piłkarskiego do Domowego Meczu z Lechem Poznań

Na stadionie Tarczyński Arena o godzinie 17.30 szykuje się istne święto piłki nożnej. Klub piłkarski z Wrocławia poinformował wczesnym rankiem, że wyprzedał już powyżej 16 tysięcy wejściówek, a popyt na bilety nieustannie rośnie. Organizatorzy przygotowali specjalne środki transportu dla tłumów kibiców, którzy z pewnością przybędą na to spotkanie. Dodatkowo, z tej okazji, klub ujawnił komplet nowych strojów meczowych dla zawodników WKS-u przeznaczonych specjalnie na Puchar Polski.

Lech Poznań jest zespołem, który nie stanowi większego problemu dla Śląska Wrocław. W poprzednim sezonie WKS triumfował nad Kolejorzem aż trzy razy – dwa razy w lidze i raz podczas rozgrywek Pucharu Polski. I stało się to pomimo faktu, że ostatni sezon był dla Lecha bardzo udany – zakończyli go na trzecim miejscu w tabeli ligowej i dotarli aż do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Jednak od tamtego czasu sytuacja w Poznaniu mocno się zmieniła. Zaledwie kilka miesięcy temu Kolejorz odpadł z eliminacji Ligi Konferencji po dwumeczu przeciwko Spartakiem Trnava. Drogie transfery, które były imponujące jak na polską ligę, teraz będą ciężarem dla finansów klubu, ponieważ oczekiwane dochody z europejskich rozgrywek niestety nie wpłyną na konto klubu. Tym samym osłabiony Lech Poznań przybywa dzisiaj do Wrocławia. Taka sytuacja stwarza doskonałą okazję dla Śląska Wrocław, aby zdobyć nie tylko punkty, ale również wywalczyć pierwsze ligowe zwycięstwo.