Radiowozy elektryczne w służbie Dolnośląskiej Policji

29 czerwca 2023 roku, dolnośląska policja otrzymała dziewięć nowych radiowozów elektrycznych, które od tej pory będą patrolować ulice miast na Dolnym Śląsku. Udało nam się ustalić, do jakich lokalnych jednostek policyjnych te pojazdy zostały przydzielone. Poniżej prezentujemy zdjęcia z ceremonii przekazania tych nowoczesnych pojazdów.

Tytuł: „Elektryczne Nissany na straży porządku”. Jak podaje dolnośląska policja, to właśnie te nowe, oznakowane pojazdy będą teraz wykorzystywane przez funkcjonariuszy pełniących służbę na terenie miast i powiatów całego województwa. Zakup elektrycznych radiowozów marki Nissan Leaf był możliwy dzięki projektowi realizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Elektryczne radiowozy zostały wyposażone w silniki o mocy aż 150 KM oraz moment obrotowy wynoszący 320 Nm. Oznacza to, że pojazdy te mogą przyspieszyć od 0 do 100 km/h zaledwie w około 8 sekund. Dodatkowo, samochody te posiadają najnowsze systemy bezpieczeństwa. Zostaną one docelowo używane przez policjantów z prewencji.