Renowacja Wzgórza Partyzantów: początek prac nad zniszczonym parkiem

Mieszkańcy Wrocławia z niecierpliwością obserwują postęp prac renowacyjnych na Wzgórzu Partyzantów. Skryte za metalową barierą prace przy odnowie wnętrz, dziedzińca oraz kolumnady budzą duże ciekawość. Wielu liczy na szybki przebieg następnych etapów odnawiania terenu.

Wrocławianie oczekują, że remont objęty będzie cały przyległy do wzgórza park. Osoby spacerujące w pobliżu tej znanej lokalizacji wyraziły swoje obawy w rozmowie z Radiem Wrocław. Zwróciły uwagę na zniszczone ścieżki i kawiarnie, które kiedyś tętniły życiem.

– To jest przecież tak piękne miejsce. Liczymy na to, że ponownie stanie się ono pełne życia – mówią ludzie odwiedzający okolicę wzgórza. Jest tu duża populacja seniorów, ale może uda się tu organizować jakieś festiwale? – dodaje jeden z rozmówców.

Obecnie prowadzone prace remontowe mają wartość przekraczającą 27 milionów złotych. Niemal dwie trzecie tej sumy pochodzi z dofinansowania rządowego. Prace, które rozpoczęły się w marcu 2022 roku, mają zakończyć się do końca grudnia zgodnie z planem.

Obecnie przeprowadzane prace są początkiem kolejnych etapów renowacji. Na te przyszłoroczne etapy w budżecie miasta zabezpieczono dodatkowe 15 milionów złotych. Teraz ekipa remontowa skupia się na odtworzeniu wyglądu wnętrz, które prawdopodobnie zostaną zamienione na kawiarnię.

– Cała konstrukcja jest wyjątkowa i robimy wszystko zgodnie z zaleceniami. Chcemy, aby efekt końcowy zachwycił wszystkich – mówi Radiu Wrocław Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich.