Reorganizacja klubu radnych Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu

Wrocławscy radni reprezentujący Platformę Obywatelską planują opuszczenie klubu prezydenta Jacka Sutryka, z zamiarem utworzenia własnej grupy. Jak twierdzą, nie zamierzają konkurować w nadchodzących wyborach samorządowych pod szyldem ugrupowania Jacka Sutryka – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Imponujące osiągnięcia Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych oraz prawdopodobieństwo przejęcia kontroli nad krajem skutecznie umocniły pozycję tej formacji na scenie politycznej, zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Największym ugrupowaniem wchodzącym w skład KO jest właśnie Platforma Obywatelska, która cieszy się niesłabnącym zaufaniem i poparciem milionów obywateli.

W nadchodzących wyborach samorządowych w 2023 roku, Koalicja Obywatelska ma mocne poparcie, szczególnie w dużych miastach. W przypadku Wrocławia, blisko 41% wyborców okazało poparcie dla tej formacji. To oznacza, że na KO zagłosowało niemal 167 tys. osób, podczas gdy na Prawo i Sprawiedliwość głos oddało jedynie 21,64% wyborców, co przekłada się na około 88,6 tys. osób.