Ruszyła Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy. Będą szkolić, jak pomagać w nagłych przypadkach!

Nie jest tajemnicą, że Polacy w większości odczuwają silny lęk przed udzielaniem pierwszej pomocy. Z jednej strony boją się konsekwencji swoich działań, z drugiej, nie wiedzą, jak pomóc poszkodowanemu. Dlatego właśnie inicjatywa Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy jest tak istotna.

Na specjalnej konferencji otwierającej działanie Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, można było również skorzystać ze specjalnych wykładów i szkoleń dotyczących ratowania życia. Co ważne, w dużej mierze były to warsztaty praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii VR.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość nauczenia się, co robić w razie krwotoku, pożaru czy zatrzymania akcji serca. Osoby biorące udział w bezpłatnych warsztatach we Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, z powodzeniem mogą po zakończeniu kursu uczyć tego w innych placówkach oświatowych, takich jak szkoły średnie czy podstawówki.

Aby wziąć udział w takim kursie, należy zgłosić się do Wrocławskiej Akademi Pierwszej Pomocy. Można zrobić to również przez formularz na stronie internetowej akademii.