Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa – zapowiedź hitu 12 kolejki Ekstraklasy

Legia Warszawa niemal zawsze wymieniana jest w gronie faworytów do wygrania Ekstraklasy, co nie może dziwić, zwłaszcza że do „Wojskowych” należy najwięcej tytułów Mistrza Polski i Pucharów Polski. Choć Legia bardzo dobrze rozpoczęła ten sezon ligowy, to nadspodziewanie dobrze spisuje się Śląsk Wrocław i jest zaskakującym liderem Ekstraklasy.

Tymczasem Legia ze stratą 3 puntów do liderującego Śląska, lecz z jednym zaległym meczem zajmuje czwarte miejsce. To wszystko sprawia, że mecz następnej kolejki pomiędzy tymi wojskowymi drużynami zapowiada się niezwykle ciekawie i w sobotę 21 października o godzinie 17:30 we Wrocławiu szykuje się prawdziwy hit.

Potyczka Legii z niespodziewanym liderem Ekstraklasy – Śląskiem Wrocław

Jak już wspomniano, Śląsk w tym sezonie spisuje się zaskakująco dobrze, co zwłaszcza w kontekście dużych problemów Wrocławian w poprzednim sezonie i walki o utrzymanie jest sporą niespodzianką.  Legioniści z kolei zawsze utrzymują się w czołówce Ekstraklasy i praktycznie co sezon walczą o Mistrzostwo Polski. Również w tym sezonie Legie chce sięgnąć po tytuł mistrzowski, a apetyty zaostrzają dobre występy na arenie europejskiej.

Historia meczów Legii ze Śląskiem

Do tej pory Legioniści ze Śląskiem Wrocław mierzyli się już 101 razy. 56 zwycięstw odnieśli „Wojskowi” z Warszawy nad „Wojskowymi” z Wrocławia, 26 razy wygrywali Ślązacy, a 19 razy padał remis. Stosunek bramkowy to 159 – 70 na korzyść Warszawiaków. Pierwszy raz te drużyny wojskowe spotkały się w roku 1964, kiedy to Legia odniosła wyjazdowe zwycięstwo 1:4.

Przyjrzyjmy się ostatnim meczom pomiędzy drużynami „Wojskowych”. W sezonie 2020/21 dwukrotnie zwyciężała Legia, pokonując Śląsk w Warszawie 2:1 i we Wrocławiu 0:1. Z kolei sezon 2021/22 do domowa wygrane po 1:0 – Śląska we Wrocławiu i Legii w Warszawie. Natomiast w ostatnim sezonie 2022/23 we Wrocławiu padł bezbramkowy remis, a na Łazienkowskiej wygrała Legia 3:1.

Ostatnie mecze Legii Warszawa i Śląska Wrocław

Po dwóch remisach z duńskim Midtjylland w playoffach eliminacji do Ligi Konferencji (24 sierpnia 3:3 na wyjeździe i 31 sierpnia 1:1 w Warszawie i pokonaniu Duńczyków 6:5 w rzutach karnych) 3 września Legia w Warszawie wygrała z Widzewem Łódź 3:1. Następnie 16 września przyszedł remis 1:1 z Piastem w Gliwicach. 21 września w pierwszej kolejce Ligi Konferencji po zaciętym meczu „Wojskowi” pokonali utytułowaną Aston Villę 3:2 na Łazienkowskiej. 24 września, również w Warszawie, Legia wygrała w spotkaniu z Górnikiem Zabrze 2:1. W następnej kolejce Ekstraklasy 27 września po zaciętym meczu z Pogonią w Szczecinie Warszawianie zwyciężyli 3:4. 1 października przyszła niestety porażka w Białymstoku z Jagiellonią 2:0. 5 października to pełen pozameczowych kontrowersji przegrany meczy wyjazdowy z AZ Alkmaar 1:0 w drugiej kolejce Ligi Konferencji. 8 października to porażka w Warszawie 1:2 z obrońcą tytułu w Ekstraklasie – Rakowem Częstochowa.

25 sierpnia Śląsk odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Widzewem Łódź 0:2. W następnej kolejce Ekstraklasy, 30 sierpnia Śląsk znów na wyjeździe 0:2 pokonał Pogoń Szczecin. 3 września przyszło domowe zwycięstwo 2:1 nad Jagiellonią Białystok. 15 września w Niepołomicach Ślązacy wygrali z Puszczą 1:3, a w następnej kolejce uporali się we Wrocławiu 1:0 z Piastem Gliwice. Następnie przyszła wyjazdowa porażka 2:0 z Jagiellonią Białystok w pierwszej rundzie Pucharu Polski, tym samym Śląsk został wyeliminowany z tych rozgrywek. 30 września w Poznaniu Wrocławianie pokonali Wartę 0:1, a 8 października Śląsk u siebie zremisował 1:1 z Górnikiem Zabrze.

Mecz Legii ze Śląskiem i nie tylko można obstawiać w Betcris!

Wynik spotkania Śląsk – Legia możesz obstawiać w Betcris. To legalny polski bukmacher online z  bardzo szeroką ofertą – nie tylko meczów piłkarskich, ale również innych dyscyplin sportowych i wydarzeń. Na platformie Betcris dostępne są też atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, a także możliwość śledzenia na żywo wyników i obstawiania live!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.