Spektakularne zazielenienie ulic, skwerów i parków we Wrocławiu

Wrocław szykuje się na wyjątkową operację zieleni miejskiej! Planowane jest zakupienie aż 1600 dodatkowych drzew, które wprowadzą nową atmosferę do miasta, przemieniając jego ulice, place i parki w pełne życia oazy zieleni.

Wizja przeprowadzanych nasadzeń zapowiada się imponująco. Szereg różnych gatunków drzew zostanie posadzonych na wielu wrocławskich ulicach. Przy Granicznej zasadzone zostaną 21 egzemplarzy takich jak lipa srebrzysta czy klon czerwony. Aleja Hallera zyska 32 dodatkowe drzewa gatunku platan klonolistny. Ulica Osobowicka uzupełniona zostanie o 11 drzew, wśród których znajdą się lipa drobnolistna i dąb szypułkowy.

Z kolei przy ulicy Lotniczej pojawią się 23 nowe drzewa, takie jak ambrowiec amerykański i klon polny. Aleja Śląska zyska 17 nowych ambrowców amerykańskich, natomiast do Ołtaszyńskiej trafi 27 egzemplarzy kasztanowca białego i lipy drobnolistnej. Na ulicach Wapiennej i Pięknej, jak również Kochanowskiego, pojawi się w sumie 32 nowe klony polne oraz lipy szerokolistne.

Dodatkowo, Litewska stanie się domem dla 16 nowych drzew, takich jak lipa drobnolistna czy glediczja trójcierniowa. Bulwar Słoneczny zyska 10 jabłoni Evereste, przy pętli na ulicy Średzkiej pojawi się aż 26 nowych drzew różnych gatunków, jak klon polny, glediczja trójcierniowa czy kasztanowiec biały. Tymczasem na Swobodnej pojawi się 20 egzemplarzy klonu czerwonego, srebrzystego oraz jabłoni japońskiej. Na koniec, Krzycka zostanie ozdobiona przez 18 platanów klonolistnych a Wyścigowa zyska kolejne 9 drzew kasztanowca białego.

Całe przedsięwzięcie niewątpliwie zmieni krajobraz miasta, wprowadzając powiew świeżej zieleni na wrocławskie ulice i placówki.