Sukcesywnie postępuje konstrukcja drogi łączącej Klecinę z Oporowem we Wrocławiu

Proces konstrukcji dróg, który ma na celu połączenie wrocławskich dzielnic Klecina i Oporów, jest w fazie finalizacji pierwszego etapu. Dotychczas ten obszar, znajdujący się pomiędzy ulicami Jutrzenki i Kupiecką, był kojarzony bardziej z dzikim terenem, choć często odwiedzanym przez mieszkańców. Przeobraża się on jednak w pełnoprawną drogę, która zastąpi dotychczasową gruntową ścieżkę. Jezdnia oraz chodnik z osobną ścieżką rowerową na odcinku od ulicy Stefki do zjazdu na osiedle przy skrzyżowaniu z ulicą Buraczaną są już gotowe.

„Zostały wykonane wszystkie niezbędne prace, takie jak instalacja systemu oświetleniowego oraz przygotowanie instalacji odpływowej. Ten odcinek drogi o długości 230 metrów ma ogromne znaczenie dla komfortu życia lokalnej społeczności” – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu w rozmowie z Radiem Wrocław.

Wzrost liczby nowo powstających osiedli mieszkaniowych zarówno w rejonie ulicy Buraczanej, jak i Jutrzenki, wymaga poprawy komunikacji między tymi obszarami. Dotychczasowa ścieżka wzdłuż ogródków działkowych nie gwarantowała odpowiedniego komfortu ani bezpieczeństwa jej użytkownikom.

Wiosną ta sekcja drogi stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców. Wtedy pięknie zakwitnie obszar wzbogacony o setki nowo posadzonych krzewów oraz dokładnie 98 drzew. Jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa, wspierane przez niezbędną infrastrukturę, umożliwią wygodną komunikację z rozbudowywanym osiedlem przy ulicy Buraczanej. Pozostałe fragmenty drogi będą budowane dzięki wsparciu deweloperów. „Inwestor partycypuje w kosztach tej konkretnej budowy, więc po załatwieniu formalności przystąpi do działania” – dodaje Ewa Mazur w rozmowie z Radiem Wrocław.