Trasa z Wrocławia do Kłodzka coraz bliżej. Ruszają przetargi a kolejne odcinki S8!

Z oficjalnych danych Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad wynika, że w 2023 roku ogłosi przetargi na budowę sześciu odcinków trasy S8, zlokalizowanych na południe od Wrocławia. Szykują się zatem spore zmiany w komunikacji, ale i nadzieja, że po remontach, podróżowanie będzie jeszcze wygodniejsze!

Popularna Droga Krajowa numer 8 łączy ze sobą granicę z Czechami w Kudowie – Zdroju, z granicą z Litwą, w Budzisku. Ma łączną długość nieco ponad 850 kilometrów długości. Już od wielu lat, wzdłuż tej trasy, powstaje droga szybkiego ruchu z tym samym numerem.

S8 z powodzeniem pojedziesz z Wrocławia do Łodzi czy Warszawy. Wciąż jednak nie da się nią podjechać do Kłodzka. Wąska i pełna niebezpiecznych zakrętów dawna ósemka, jest zwyczajnie niebezpieczna i nie przygotowana na aż tak duży ruch. Protestują również mieszkańcy okolicznych miejscowości.

W 2023 roku mają więc ruszyć prace związane z budową nowej S8 na trasie Wrocław- Kłodzko. Można się jedynie domyślać, że na termin ukończenia prac, poczekamy zapewne dwa lata.