Wrocław: Fryderyk Chopin i jego muzyka na niezapomnianych koncertach

Rozpoczynający się w lipcu, Wrocław stanie się gospodarzem serii wyjątkowych koncertów dedykowanych zarówno miłośnikom muzyki klasycznej, jak i tych, którzy pragną zgłębić twórczość niezrównanego Fryderyka Chopina. Wykonania utworów tego wybitnego kompozytora będą miały miejsce w historycznej sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Artyści o międzynarodowej renomie, w tym laureaci prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, wykonają najpiękniejsze dzieła Chopina.

Koncerty kameralne zorganizowane w malowniczych, barokowych wnętrzach Oratorium Marianum połączone z bankietami będą niepowtarzalną okazją do spędzenia popołudnia i wieczoru w towarzystwie bliskich osób. Niebanalny sposób celebracji muzyki Chopina z pewnością przyciągnie zarówno stałych bywalców koncertów klasycznych, jak i osoby poszukujące nowych doświadczeń kulturalnych.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że to właśnie we Wrocławiu, Fryderyk Chopin odbył jeden ze swoich rzadkich koncertów publicznych. To dodatkowy powód, dla którego miasto to stanowi idealne miejsce na podziwianie jego utworów i odkrywanie jego twórczości.