Ruch na autostradzie paraliżowany przez kolizję dwóch pojazdów

Niezapowiedziana katastrofa miała miejsce na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, prowadząc do poważnych zakłóceń w ruchu drogowym. W wyniku zdarzenia stworzony został ogromny korek, który rozciągał się na wiele kilometrów. Ta niefortunna sytuacja miała miejsce dzisiaj, tuż przed godziną 18:00, na wspomnianej wcześniej obwodnicy.

W miejscu zdarzenia, pomiędzy dwoma węzłami – Wrocław Zachód i Wrocław Południe, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Na jezdni prowadzącej w kierunku Kudowy, ciężarówka i bus nieoczekiwanie zderzyły się ze sobą.

Zgodnie z przekazanymi informacjami od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w wyniku tego nieszczęśliwego incydentu jedna osoba doznała obrażeń.

W wyniku tej kolizji autostrada była zablokowana przez znaczny okres czasu. Kierowcy, którzy utknęli w tym ekstensywnym korku, musieli zatrzymać się przed miejscem wypadku. Służby drogowe interweniowały na miejscu i około godziny 19:00 udało im się udostępnić jeden pas do ruchu. Niemniej jednak, mimo ich wysiłków, dwa inne pasy – prawy i środkowy – nadal pozostają niedostępne dla ruchu. Tym samym, wszelki ruch odbywa się wyłącznie lewym pasem