Wrocław i okolice zainwestują 456 milionów w nowe autobusy obsługujące linie aglomeracyjne

Aglomeracja Wrocławia szykuje się do znaczącej zmiany w swoim sektorze transportowym. Urząd Miasta Wrocławia oraz gminy z okolic planują przeznaczyć łącznie 456 milionów na zakup nowych autobusów, które będą kursować na liniach aglomeracyjnych. Jak informuje Tomasz Sikora, przedstawiciel Biura Prasowego Urzędu Miasta, przetarg na dostawę tych pojazdów został już rozstrzygnięty.

Zakupione zostanie łącznie 69 nowych autobusów. Co istotne, jak podkreśla Sikora, jedno z sześciu pojazdów będzie zasilane energią elektryczną, co jest kolejnym krokiem ku ekologicznemu transportowi. Pozostałe autobusy będą z kolei wyposażone w silniki spełniające najwyższe europejskie normy emisji spalin – Euro 6D.

Ciekawostką jest fakt, że we wszystkich nowych autobusach zamontowane zostaną kasowniki, znane mieszkańcom Wrocławia. Dzięki nim pasażerowie będą mogli bez problemu kupować bilety za pomocą karty płatniczej.

Urząd Miasta planuje również zwiększenie liczby kursów i częstotliwości jazdy autobusów. Nowe pojazdy oraz dodatkowe linie mają pojawić się na ulicach Wrocławia i okolic już w połowie przyszłego roku. W ciągu sześciu lat, na który został rozpisany przetarg, nowe autobusy mają pokonać łącznie 30 milionów wozokilometrów.