Niezwykle groźny wypadek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, sprawca zatrzymany

Podczas wieczornych godzin niedzieli, 19 maja, miało miejsce niezwykle niebezpieczne zdarzenie drogowe na terenie Wrocławia. Konkretnie doszło do niego na Wschodniej Obwodnicy miasta. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i potrącił dwójkę rowerzystów. Po spowodowaniu wypadku, sprawca opuścił miejsce zdarzenia bez udzielania pomocy poszkodowanym.

Początkowe raporty służb ratunkowych z niedzielnego wieczora sugerowały, że jedna z ofiar była pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w wieku pomiędzy 25 a 30 latami wydmuchał blisko 1,6 promila alkoholu. Pomimo tego incydentu, nie został on przewieziony do szpitala – jego stan po badaniach przeprowadzonych przez załogę karetki pozwolił mu pozostać na miejscu zdarzenia. Nie odnotowano u niego poważnych urazów.

Osoba, której podejrzewa się o spowodowanie tragicznego wypadku na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, została już zatrzymana przez policję. Informacje na ten temat udzielił nam młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji.

Wypadek, który miał miejsce podczas niedzielnej nocy 19 maja na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, niestety okazał się śmiertelny dla jednego z rowerzystów. Mężczyzna, 27-letni rowerzysta, który został potrącony przez kierującego BMW nie przeżył i zmarł w szpitalu. Stan zdrowia drugiego rowerzysty jest na razie nieznany.