Wrocław na trzy dni zamienia się w centrum sztuki lalkarskiej

Od 22 do 25 listopada, Wrocław stanie się areną dla miłośników sztuki lalkarskiej, dzięki konferencji „Lalka Nova 2”. Organizatorem tego wydarzenia jest Akademia Sztuk Teatralnych, która przygotowała szereg atrakcji.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów programu jest wystawa Black Box Exhibition, której kuratorką jest Agnieszka Błaszczak. Wystawa ta składa się z interaktywnych instalacji: betonoza, podłoże uniwersalne oraz tunel refleksji, które mają na celu pobudzenie różnych zmysłów widzów i skłonić ich do głębszej refleksji nad percepcją rzeczywistości i tym, co pozostawimy po sobie.

Podczas sympozjum nie zabraknie również dyskusji o tym, jak nowoczesne technologie wpływają na sztukę aktorską. W programie przewidziane są liczne wykłady, warsztaty oraz prelekcje, a także spektakle i etiudy studenckie.

Agnieszka Błaszczak szczególnie zachęca do obejrzenia spektaklu „Kobieta i życie”, który wykorzystuje zarówno techniki teatru formalnego, jak i teatru lalek. Przedstawienie to, oprócz walorów estetycznych, oferuje także bogatą treść, która z pewnością zapadnie w pamięć widzów.