Wrocław: Nocny Półmaraton zablokuje ruch drogowy i komunikację miejską

Nadchodząca sobota (15 czerwca) przyniesie ze sobą trudności dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców, a to za sprawą Nocnego Półmaratonu, który odbędzie się we Wrocławiu. Główne arterie miasta zostaną tymczasowo zamknięte na czas wydarzenia, co zmusi MPK do modyfikacji tras większości swoich pojazdów.

Wybieg Nocnego Półmaratonu pokrywa się z 21 kilometrami miejskich ulic. Zrozumiałe jest więc, że centralna część Wrocławia zostanie wyłączona z ruchu. Te niecodzienne utrudnienia wynikają z faktu, że uczestnicy wydarzenia będą biegli głównymi szlakami miasta. Konsekwencją tego będzie konieczność wprowadzenia przez MPK Wrocław szereg zmian w kursach autobusów i tramwajów, dotykających praktycznie wszystkich linii.

Tomasz Sikora, przedstawiciel biura prasowego Urzędu Miasta we Wrocławiu, podkreśla: „Komunikacja miejska przeżyje spore zamieszanie. Nie chodzi tylko o modyfikacje tras związane z przebiegiem biegu, ale także o organizację transportu dla biegaczy do miejsca startu oraz z miejsca zakończenia biegu. W celu ułatwienia zarówno dojazdu, jak i powrotu z imprezy, na polecenie Wydziału Transportu, MPK uruchomi specjalne autobusowe i tramwajowe linie S3, S5 i T3”.

Warto zauważyć, że trasa nocnego półmaratonu jest wytyczona przez najbardziej malownicze i atrakcyjne miejsca we Wrocławiu. „Na trasie znajdą się nie tylko dobrze znane zawodnikom sekcje, takie jak most Grunwaldzki, ulica Grodzka czy aleja Różyckiego, ale także elementy zupełnie nowe – między innymi ulica Krupnicza czy nowo odrestaurowane Mosty Pomorskie” – dodaje Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu.