Wrocławianie uwielbiają hulajnogi. I jeżdżą na nich coraz bezpieczniej!

Największy operator hulajnóg w Polsce, Bolt, opublikował podsumowanie sezonu 2022r. Jedno jest pewne- Wrocławianie coraz chętniej korzystają z tego środka transportu i co ważniejsze, stwarzają coraz mniej sytuacji wymagającej interwencji odpowiednich służb. Jest o wiele bezpieczniej.

Statystyki wyglądają imponująco – w ubiegłym roku mieszkańcy Wrocławia przejechali na hulajnogach łącznie 1,1 mln kilometrów. Jedna osoba pokonała łączny dystans aż 1 200 kilometrów. Miejscem, z którego najchętniej wypożyczane są hulajnogi to teren przy Dworcu Głównym. Firma Bolt w oficjalnych komunikatach stwierdza, że w 2022 roku zanotowała prawie dwa razy więcej wypożyczeń niż w roku 2021.

Cieszy również fakt, że wrocławska policja i pogotowie ratunkowe odnotowały o wiele mniej wypadków związanych z używaniem hulajnogi elektrycznej. Wydaje się również, że użytkownicy nauczyli się w końcu parkować i zostawiać hulajnogi w bezpiecznych miejscach. Bolt planuje wprowadzić nowe rozwiązania, pozwalające na zweryfikowanie, czy wypożyczający jednoślad, jest trzeźwy.