Wrocławska inicjatywa przekazania nieużywanego obuwia potrzebującym

Dla tych, którzy mają w swoich szafach zimowe buty, które są wciąż w dobrym stanie, zamiast je wyrzucać, mogą je ofiarować potrzebującym. Ta inicjatywa jest prowadzona we Wrocławiu i po profesjonalnym czyszczeniu, buty będą przekazywane do podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Kiedy wszystko się zaczęło? Magdalena Marciniak z Pucybutów opowiada o tym jak do tego doszło. – Zdarzenie było dość niecodzienne, ponieważ jeden z naszych stałych klientów przyniósł nam pewnego dnia worek zawierający 10 par butów. Powiedział, że chociaż buty są w bardzo dobrym stanie, on już nie zamierza ich nosić. Zasugerował, żebyśmy zrobili z nimi co tylko chcemy. Postanowiliśmy więc przekazać je komuś, kto naprawdę ich potrzebuje.

W ten sposób, po odpowiednim odnowieniu, obuwie zostało przekazane Schronisku Św. Brata Alberta. Taka sytuacja miała miejsce 4 lata temu i od tamtego czasu, każdego roku Pucybuty dostarczają obuwie osobom borykającym się z problemem bezdomności, remontując je na własny koszt.