Wrocławskie Serce dla Zwierząt

Już od 2016 roku specjalna Kapituła przyznaje miejskie odznaczenia „Wrocławskie Serce dla Zwierząt”. Wyróżnienie to może zdobyć każda osoba, która zaangażowana jest w pomoc potrzebującym zwierzętom. Jest to forma podziękowania za cały trud, czas i poświęcenie wkładane w ratowanie bezbronnych istot.

W poprzednich edycjach laureatami były między innymi fundacje, weterynarze, ale również osoby prywatne, które wkładały całe serce w to, aby zapewnić zwierzętom godne życie. Podstawowa opieka, zapewnianie domów tymczasowych czy poszukiwania osób chętnych do adopcji to tylko niektóre czynności, którymi zajmują się osoby biorące udział w plebiscycie.

Dziś na torze wyścigowym na wrocławskich Partynicach możemy zobaczyć pamiątkowe tabliczki osób wyróżnionych. Pozostali uczestniczy otrzymują dyplomy oraz drobne upominki, ufundowane przez sponsorów przedsięwzięcia.

Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do końca dnia 31 sierpnia 2021. Formularz dostępny jest na oficjalnej stronie konkursu. Dostępna jest również lista dotychczasowych laureatów.