Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Już w pierwszy weekend września odbędzie się 11 edycja wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Jest to niezaprzeczalnie największa tego typu impreza w Polsce oraz jedna z większych w Europie. Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie nie zawsze znanych, a wyjątkowych małych i średnich browarów, zarówno z polski jak i zza granicy oraz szerzenie kultury piwnej, która może być bardziej wytworna niż nam się wydaje.

Pierwszy festiwal miał miejsce w 2010 roku i odbył się w Centrum Kultury „Zamek” we wrocławskiej Leśnicy. Już po czterech latach okazało się, że nie jest to wystarczający teren dla tak dużej liczby zainteresowanych. Poza rodzimymi smakoszami piw na wydarzenie przyjeżdża co roku wiele osób między innymi z Czech, Niemiec, Litwy czy Łotwy. W 2014 roku wydarzenie odbyło się na Stadionie Wrocław. Okazało się, że był to świetny pomysł, który utrzymał się do dziś, a większa przestrzeń pozwala na poszerzenie oferty stanowisk piwnych czy gastronomicznych.

Szczegółowy program wydarzenia nie jest jeszcze znany. Organizatorzy zapowiedzieli już szkolenia o różnych poziomach zaawansowania oraz warsztaty degustatorskie. Z pewnością jak co roku nie zabraknie sceny piwno-kulinarnej, na której będą odbywały się panele dyskusyjne i pokazy kulinarne. Stałym punktem programu jest również Strefa Turystyki Piwnej, w której znaleźć można turystyczne oferty związane z piwem. Żaden festiwal nie obędzie się także bez muzyki, przy której chętni zrelaksują się wieczorem po części bardziej edukacyjnej.

Planowany termin festiwalu to 3 – 5 września. Rozpocznie się w piątek o godzinie 16:00, a zakończy w niedzielę o godzinie 20:00. Wstęp jest bezpłatny, z wyłączeniem wybranych punktów programu. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora.