Współpraca Śląska Wrocław i RCKiK: Zniżki na bilety dla honorowych krwiodawców

Pomysłodawcy akcji „Jednoczy nas krew” – Śląsk Wrocław wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) – angażują się w aktywną promocję krwiodawstwa. Klub piłkarski dodatkowo motywuje swoich fanów do pomagania innym poprzez oferowanie specjalnych rabatów na bilety dla tych, którzy oddają krew i posiadają legitymację honorowego dawcy pierwszego stopnia.

Śląsk Wrocław, znany ze swojego zaangażowania w różnego typu inicjatywy społeczne, stale współpracuje z RCKiK, wspierając działania na rzecz promowania krwiodawstwa. Akcja #TrójkolorowaKrew została zorganizowana przez klub, a podczas dnia meczowego pod stadionem Tarczyński Arena ustawiony był specjalny krwiobus. Podczas jesiennej rundy sezonu pojawił się on przed spotkaniem z ŁKS Łódź, dzięki czemu udało się zebrać wiele litrów cennego płynu. Klub postanowił również odwiedzić regionalne centrum krwiodawstwa, aby zachęcić do dzielenia się tym cennym lekiem, który ratuje życie.

– Kontynuacja współpracy z RCKiK napawa nas ogromną radością. Akcja „Jednoczy nas krew” ma na celu zachęcanie nie tylko naszych kibiców, ale wszystkich do podzielenia się tym nieocenionym płynem. Mogę zapewnić, że każda zdrowa osoba może oddać krew i potencjalnie uratować kilka żyć. Co więcej, honorowi dawcy z legitymacją pierwszego stopnia mogą liczyć na aż 60-procentowy rabat na bilety na mecze WKS-u – podkreśla Patryk Załęczny.