Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pomadach do włosów.

Pomada do włosów to produkt, który istnieje od wieków, a jego popularność wciąż rośnie i każdy barber Ci powie, że to jeden z najlepszych kosmetyków, jeśli chodzi o stylizacje męskich fryzur. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o pomadach do włosów. Omówimy, czym jest pomada, jak ją stosować i jak wybrać tę najlepszą.

Czym są pomady do włosów?

Pomady do włosów to produkty do stylizacji włosów, które zapewniają wysoki poziom utrwalenia i połysku. Mogą być używane do tworzenia różnych fryzur, od zaczesanych do tyłu włosów po teksturowane, fragmentaryczne stylizacje. Obecnie większość pomad robi się z wazeliny lub wosku pszczelego i właśnie te składniki nadają im charakterystyczny połysk. Niektóre pomady zawierają również olejki, które dodatkowo pomagają odżywiać i kondycjonować włosy. Pomada do włosów to produkt, który można nakładać na mokre lub suche włosy, ale najlepiej sprawdza się na włosach wilgotnych.

Jak stosować pomadę do włosów?

Aby użyć pomady, zacznij od niewielkiej ilości i rozetrzyj ją w dłoniach przed nałożeniem na włosy. Zacznij od nasady i przeprowadź produkt aż po same końce. Możesz użyć grzebienia lub palców, aby nadać włosom pożądany wygląd. Pomady zwykle utrzymują się przez cały dzień, ale w razie potrzeby można poprawiać swoją fryzurę i dokładać produktu w ciągu dnia.

Jakie są rodzaje pomady do włosów?

Dobry barber wie, że pomady do włosów są dostępne w różnych formułach, z których każda ma na celu osiągnięcie różnych rezultatów dlatego zazwyczaj posiadają oni w swoich salonach więcej niż jeden rodzaj tego kosmetyku. Oto najpopularniejsze rodzaje pomady do włosów i to, do czego są najlepsze:

Pomady na bazie wody

Pomady na bazie wody są najpopularniejszym rodzajem pomady. Są łatwe w aplikacji i spłukiwaniu oraz zapewniają naturalny efekt i średnie utrwalenie z delikatnym połyskiem. Pomady na bazie wody są idealne dla osób o włosach normalnych i przetłuszczających się, ponieważ nie obciążają pasm ani nie pozostawiają uczucia tłustości.

Pomady na bazie oleju

Pomady na bazie oleju zapewniają mocniejsze utrwalenie niż formuły na bazie wody, dzięki czemu są idealne dla osób o grubszych i szorstkich włosach. Profesjonalny barber używa ich również zazwyczaj do stworzenia eleganckiego, dopracowanego wyglądu fryzury. Ponieważ pomady na bazie oleju mogą być trudne do zmycia, są najlepsze dla osób o włosach normalnych i suchych.

Gdzie mogę kupić dobrą pomadę do włosów? Sprawdzony barber shop to podstawa.

Jeśli szukasz dobrej pomady do włosów, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze znajdź dobry sklep i kup produkt odpowiedni do rodzaju Twoich włosów. Jeśli masz przetłuszczające się włosy, unikaj zbyt tłustych pomad, ponieważ mogą sprawić, że włosy będą wyglądać jeszcze bardziej tłusto. Zastanów się także, jakiego rodzaju utrwalenia i połysku szukasz. Niektóre pomady zapewnią mocne utrwalenie i wysoki połysk, podczas gdy inne pozwolą Ci osiągnąć bardziej naturalny efekt.

Pamiętaj, że szukając dla siebie odpowiedniej pomady do włosów, należy postawić na taką, która jak najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Choć obecnie w drogeriach i sklepach z artykułami kosmetycznymi coraz częściej dostępnych jest wiele niezłej jakości pomad do włosów, to jeżeli szukasz tych naprawdę dobrych produktów, warto odwiedzić jednak sprawdzony barbershop.