Zaskakujące znalezisko w podwrocławskim lesie. Ktoś zostawił tam suszarkę na pranie!

Śmieci w lesie to plaga, która nie dotyczy tylko naszego regionu. Leśnicy powtarzają, że nawet nie dziwią ich już pozostawione samochody czy sprzęt AGD. Jednak suszarkę z powieszonym na niej praniem widzą pierwszy raz w życiu. Takie rzeczy tylko w podwrocławskich lasach!

Najczęściej są to odpady budowlane, takie jak gruz albo cegły i inne śmieci, które nie mogą być wyrzucone w normalnych warunkach. Bywa, że są tam również stare samochody, sprzęt AGD taki jak lodówka albo RTV taki jak stare telewizory. Odnaleziona niedawno suszarka z praniem to ewenement, którego jeszcze nikt nie widział.

Co roku Lasy Państwowe wydają ponad dwadzieścia milionów złotych na sprzątanie lasu i wywóz zostawionych tam śmieci. Działają również prewencyjnie, ustawiając foto pułapki w najbardziej zaśmieconych rejonach. Ustalenie sprawcy jest wtedy o wiele łatwiejsze, podobnie jak udowodnienie mu winy.

Osoby wyrzucające śmieci sami jednak ułatwiają pracę policji, bo niejednokrotnie w porzuconych rzeczach pozostawiają swoje dane kontaktowe.