Cafe Równik mierzy się ze sporymi kłopotami. Wpadnij tam na kawę!

Kiedy przed kilku laty otwierała się Cafe Równik we Wrocławiu, była na ustach całego kraju. To pierwsza kawiarnia, w której personel składał się z osób niepełnosprawnych. Dzisiaj klubokawiarnia ma spore kłopoty. Jednak można jej pomóc.

Wszystko rozpoczęło się w czerwcu 2018 roku. Wtedy to właśnie rozpoczęła swoją działalność Cafe Równik – klubokawiarnia z ogromnym potencjałem. Zarówno barmani jak i kelnerzy czy pomoce kuchenne są osobami z niepełnosprawnością intelektualną. To aspergerowcy, autystycy ale i osoby z zespołem Downa. Przez robienie kawy i herbaty oraz przygotowywanie zamówienia, uzupełniają swoją terapię.

O ile na początku i przed czasem pandemii miejsce to było bardzo popularne, o tyle po ponownym otwarciu lokalu, już nie do końca. Właściciele mają plany odnośnie odświeżenia wnętrza i zmian mających wprowadzić bardziej przytulne wrażenie. Jednak bez klientów może to okazać się niemożliwe. Warto więc odwiedzić Cafe Równik i poprzeć jej działania, zamawiając coś ciepłego do picia albo przekąskę.