11 finał akcji Wrośnij we Wrocław za nami. Padły rekordowe liczby!

15 kwietnia w Parku Tysiąclecia odbył się kolejny finał akcji Wrośnij we Wrocław. Było uroczyste wsadzanie drzewek oraz piknik rodzinny, na który pojawiły się prawdziwe tłumy. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku drzewka do posadzenia rozeszły się w trybie ekspresowym.

Inicjatorami akcji Wrośnij we Wrocław są działający razem Zarząd Zieleni Miejskiej i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Instytucje te od lat walczą, aby w mieście pojawiło się więcej roślinności i terenów zielonych. Wrośnij we Wrocław to jedna z najgłośniejszych akcji tej inicjatywy.

15 kwietnia 2023 roku, w Parku Tysiąclecia spotkali się zarówno maluchy z opiekunami, jak i całe rodziny. Pod czujnym okiem pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej, maluchy symbolicznie, bo z pomocą swoich opiekunów, zasadzili drzewka którym będą patronować. Każdy otrzymał również pamiątkowy certyfikat oraz zdjęcie.

Wszyscy którzy nie zdążyli w tym czasie posadzić drzewka, będą mogli zrobić to na jesień. Warto być na bieżąco z informacjami, bo chętnych do udziału w tej akcji zawsze jest o wiele więcej niż drzewek!