Protest na Kozanowe

Aktywistka zablokowała drogę na Kozanowie

Dziś rano jedna z wrocławskich aktywistek usiadła na środku ulicy Kozanowskiej. Zablokowała ruch, miała ze sobą transparent. Aktywistka zablokowała ruch na Kozanowie 31.01.2022.

Aktywistka zablokowała ruch na Kozanowie

Działaczka związana z organizacją Extinction Rebellion Youth Wrocław protestowała samotnie. Usiadła na środku ulicy Kozanowskiej około godziny 7 rano. Zablokowała na pewien czas ruch w porannych godzinach szczytu. Organizacja Extinction Rebellion Youth Wrocław nie zdradziła jej tożsamości.

Kobieta posiadała ze sobą transparenty „Jestem krzakiem w płonącym lesie oraz „Brak czasu na bierność w katastrofie klimatycznej”. Aktywistka w ten sposób chciała zwrócić uwagę na problemy klimatyczne wywołane przez ludzi.

Wrocławska aktywistka protestowała przez godzinę i… być może zostanie ukarana

Aktywistka jest studentką. Patrol Policji zniósł ją z ulicy i wylegitymował. Kobieta została także poinformowana o możliwych konsekwencjach. Przeciwko niej zostanie bowiem kierowany wniosek do sądu.

Prawdopodobnie grozi jej kara w wysokości do 500 złotych. Aktywistka prawdopodobnie złamała przepisy z kodeksu wykroczeń. Jak twierdzi organizacja, którą reprezentuje, to nie ostatnia taka akcja. Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów dotyczących ewentualnych kolejnych protestów.

Zobacz także artykuł o warszawskiej aktywistce, która uległa wypadkowi na Dominikanie.

fot. Extinction Rebellion Youth Wrocław