Jastrzembski w Śląsku Wrocław

Nowy piłkarz Śląska Wrocław. Trafia do nas z Bundesligi!

Nowym piłkarzem drużyny Śląska Wrocław został Denniss Jastrzembski. Reprezentant Polski U-20 jest dobrze znany trenerowi Jackowi Magierze. Spoglądając na klubową przeszłość piłkarza, powinien stać się istotnym wzmocnieniem zespołu.  Dennis Jastrzembski w Śląsku Wrocław podpisał kontrakt do 2025 roku.

Dennis Jastrzembski w Śląsku Wrocław

Media już od jakiegoś czasu donosiły o możliwości przeprowadzki Dennisa Jastrzembskiego do Polski. W obecnym klubie (Hertha Berlin) nie otrzymywał bowiem zbyt wielu szans. W tym sezonie Dennis był graczem pierwszej drużyny klubu z Berlina. Wcześniejsze miesiące spędził na wypożyczeniu do SV Waldhof Mannheim. Wcześniej grał też w SC Paderborn.

Dennis Jastrzembski w Śląsku spotka się z Jackiem Magierą, który trenował go w czasach gry dla reprezentacji Polski U-20. Piłkarz ma także historię w reprezentacjach młodzieżowych Niemiec – posiada podwójne obywatelstwo.

Wyniki Dennisa Jastrzembskiego w Bundeslidze

W obecnym sezonie 21-letni piłkarz zanotował dziesięć występów dla swojego klubu. W Hercie Berlin wystąpił 8 razy w Bundeslidze i dwukrotnie w pucharze kraju. Udało mu się raz zanotować asystę.

W byłym już klubie zawodnik miał przyjemność dzielić szansę z reprezentantem Polski – Krzysztofem Piątkiem. Jego też nie ma już w Berlinie – obecnie występuje w Fiorentinie, choć i tam zawodzi. Warto zaznaczyć, ze Jastrzembski spędził na boisku podobną liczbę minut, co bardziej znany kolega.

Śląsk długo zabiegał o piłkarza

O tym, że Herha Berlin planuje pożegnać polskiego piłkarza wiadomo było od dawna. Nie dostawał zbyt wielu szans na grę i nie zdołał zyskać uznania w oczach trenera. Śląsk już od około półtora roku monitorował możliwość pozyskania piłkarza.

W tym czasie do walki o podpis Jastrzembskiego włączyły się także inne polskie kluby, z Legią Warszawa na czele. Co wyróżnia młodego piłkarza Śląska Wrocław? Jest bardzo szybki i przebojowy. Świetnie spisuje się w ofensywie, grywa głównie na skrzydle. Do minusów zawodnika należą problemy z utrzymaniem taktyki i gra w obronie. Być może w polskiej lidze zdoła zamaskować te braki swoją niezwykłą dynamiką.

Co ważne, Jastrzembski podpisał z Śląskiem Wrocław długoterminową umowę – do końca sezonu 2024/2025.

Przeczytaj też artykuł o problemach Krzysztofa Piątka w Hertcie Berlin. Były już kolega klubowy Dennisa przeniósł się do Fiorentiny. Jednak także tam nie spisuje się zbyt dobrze.

fot. WKS Śląsk Wrocław