Alarmujący poranek na Nadodrzu: pożar w kamienicy

Dzień 16 sierpnia rozpoczął się niepokojąco dla mieszkańców jednej z kamienic na Wrocławskim Nadodrzu. Rano niespodziewanie wybuchł tam pożar. Lokatorzy w desperackiej próbie ratowania dobytku decydowali się na wyrzucanie płonących mebli z okna.

W środowy poranek, ulica Świętego Wincentego o numerze 7 stała się miejscem akcji straży pożarnej. Aż siedem jednostek straży pożarnej musiało mobilizować swoje siły, aby opanować sytuację. Przykrej konsekwencją zdarzenia była jedna osoba poszkodowana.

Ewakuacja mieszkańców była nieuniknionym działaniem, mając na uwadze skalę zagrożenia. Z informacji udzielonych przez strażaków miejscowej prasie wynika, że źródłem ognia było mieszkanie usytuowane na pierwszym piętrze budynku. Próba ratowania mienia skończyła się na wyrzucaniu przez okno płonących mebli.

Po ugaszeniu pożaru i ewakuacji mieszkańców przekazano informacje o jednym poszkodowanym. Na miejscu zaopiekował się nim specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego. Dodatkowo, pracownicy komisariatu policji Wrocław Ołbin, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie, zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz ustalaniem przyczyn i przebiegu tego niefortunnego incydentu.