Aleks Petkow – nowy nabytek Śląska Wrocław

Aleks Petkow rozpoczynał swoją piłkarską karierę w klubie Czerno More, po czym przeniósł się do kilku innych drużyn, w tym do szkockiego Hearts FC i Lewskiego Sofia. Po skończonej grze w Sofii, zawodnik przeniósł się do Ardy. W ciągu dwóch sezonów spędzonych w tym ostatnim klubie, Petkow brał udział w 54 meczach, zdobywając jednego gola. Ponadto, piłkarz ma na swoim koncie dwa występy w pierwszej reprezentacji Bułgarii.

David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław, wyraził swoje zadowolenie z najnowszego transferu. Zwrócił uwagę na to, że pozycja obrony środka potrzebowała wzmocnienia w drużynie. Wyraził radość z tego, że nowym stoperem jest właśnie Aleks Petkow. Opisał go jako wysokiego i silnego zawodnika, który potrafi grać głową i wygrać pojedynek z atakującym przeciwnikiem. Balda podkreślił też, że pomimo swojego młodego wieku, Petkow posiada już spore doświadczenie, również na poziomie reprezentacyjnym.

Petkow jest trzecim zawodnikiem, który dołączył do ekipy prowadzonej przez trenera Jacka Magiery przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej udało się Śląskowi Wrocław pozyskać takich graczy jak Mateusz Żukowski oraz Kacper Terlikowski.