Dariusz Sztylka, legenda Śląska Wrocław, obejmuje funkcję dyrektora sportowego Wisły Płock

Dariusz Sztylka, znany i ceniony piłkarz, którego kariera była nierozerwalnie związana ze Śląskiem Wrocław, rozpoczął nowy etap swojej kariery w sporcie. Podpisał kontrakt z Wisłą Płock, obejmując stanowisko dyrektora sportowego klubu. Zespół zdecydował się na długoterminową współpracę z Sztylką, co potwierdza umowa obowiązująca do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony 2 maja 1978 roku we Wrocławiu Sztylka rozpoczynał swoją piłkarską drogę w lokalnym klubie Wratislavia. Swoje umiejętności piłkarskie doskonalił później w Ślęzy Wrocław, Zagłębiu Lubin oraz Polarze Wrocław. Przejście do Śląska Wrocław w połowie sezonu 2000/2001 stanowiło dla niego wejście na najwyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Polsce.

W barwach Śląska Wrocław Sztylka osiągnął wiele sukcesów i stał się jednym z najważniejszych piłkarzy w historii tego klubu. Przez ponad dziesięć lat gry dla Śląska pełnił nie tylko rolę kapitana drużyny, ale przede wszystkim był jej prawdziwą legendą. Pomógł klubowi awansować z trzeciej ligi na szczyt polskiego futbolu. Jego osiągnięcia kulminują zdobyciem tytułu mistrza Polski w sezonie 2011/2012, który był jego ostatnim sezonem jako zawodnika. Na swoim koncie ma również Puchar Ekstraklasy i tytuł wicemistrza Polski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w listopadzie 2015 roku, włączył się w prace sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław, pełniąc funkcję asystenta Tadeusza Pawłowskiego.