Apel wrocławskiego samorządu o odblokowanie Krajowego Planu Odbudowy

Sergiusz Kmiecik, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, wyraził nadzieję na koniec konfliktu między rządem a Unią Europejską, co pozwoliłoby odblokować fundusze z Krajowego Planu Odbudowy. W rozmowie z TVN24 BiS dokładnie podkreślił, jak ważne jest dla miasta kontynuowanie planowanych inwestycji. W szczególności zasygnalizował, że mieszkańcy Wrocławia oczekują dalszego rozwoju miasta.

Wypowiedź Kmiecika miała miejsce podczas rozmowy w ramach cyklu „Co z KPO?”, który emitowany jest codziennie o godzinie 17:00 na antenie TVN24 BIS. Celem tego cyklu jest dyskusja z samorządowcami na temat znaczenia odblokowania środków KPO dla ich regionów.

Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia nagłośnił również, że nie są w stanie uzyskać funduszy na kluczowe inwestycje we Wrocławiu bez dostępu do środków KPO. Powiedział też, że starali się sfinansować „cywilizacyjną inwestycję” związanej z infrastrukturą drogową, która dotyczy połączenia alei Wielkiej Wyspy poprzez dwa mosty z centrum Wrocławia.

Kmiecik wspomniał także o kolejnym projekcie, który miałby polegać na finansowaniu połączenia rozwijającego się osiedla Jagodna, które sukcesywnie gromadzi coraz więcej mieszkańców.