Autostrada A4 pod Wrocławiem sparaliżowana na skutek poważnego zdarzenia drogowego

Uwaga, kierowcy! Autostrada A4 w okolicach Wrocławia stała się miejscem poważnego zdarzenia drogowego. W dniu 4 grudnia, późnym poniedziałkowym popołudniem, o godzinie 16:23, na odcinku między skrzyżowaniem Bielany Wrocław a Wrocław Wschód (na 155+200 km autostrady) doszło do groźnej kolizji dwóch samochodów ciężarowych. Zgłoszenia wskazują na jedną osobę, która odniosła obrażenia.

Niespodziewane zdarzenie spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym – zarówno strona jadąca w kierunku Zgorzelca, jak i lewy pas autostrady prowadzącej do Katowic są zablokowane. Powstałe utrudnienia skutkują tworzeniem się ogromnych korków. Kierujemy apel do kierowców, aby zachować szczególną ostrożność i jeśli to możliwe, omijać wspomniany fragment autostrady A4.

Służby drogowe są obecnie na miejscu zdarzenia, realizując odpowiednie procedury zabezpieczające. Niestety, przewidywane jest, że utrudnienia w ruchu drogowym mogą utrzymać się do godz. 20:00 tego dnia. W związku z tym, kierowcy powinni przygotować się na możliwość większych korków powstających na tej trasie.