Około 5000 osób uczestniczyło w Marszu Niepodległości we Wrocławiu

Organizowane przez narodowców wydarzenie, Marsz Niepodległości, rozpoczął się w stolicy Dolnego Śląska, we Wrocławiu, o godzinie szesnastej. W tym marszu uczestniczyły tysiące osób, które przemaszerowały przez centrum miasta, począwszy od Dworca Głównego, aż do Ostrowa Tumskiego.

Marsz Niepodległości, inicjowany pod Dworcem Głównym we Wrocławiu około godziny szesnastej, zgromadził według organizatorów mniej więcej pięć tysięcy uczestników. Ci manifestujący przesuwali się wzdłuż ulicy Kołłątaja oraz ulicy Piotra Skargi w stronę placu Dominikańskiego. Następnie skierowali się do placu Społecznego i poprzez Most Pokoju dotarli na Ostrów Tumski.

„Polak w Polsce gospodarzem” to jedno z haseł, które można było usłyszeć podczas marszu. Obok tych o charakterze patriotycznym, nie zabrakło również haseł nawiązujących do ideologii nacjonalistycznej. Podobna sytuacja miała miejsce w kontekście użytych utworów muzycznych – obok tych patriotycznych, pojawiały się również te o tematyce nacjonalistycznej.