Biskupin – pożar w akademiku

W dniu wczorajszym około godziny 07:00 rano, wybuchł pożar w akademiku „Arka” przy ulicy Olszewskiego 25 we Wrocławiu. Wydarzyło się to na 7 piętrze budynku. Obecnie obiekt jest remontowany, w związku z czym jednymi osobami przebywającymi w nim w tym czasie byli robotnicy. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Na miejsce przybyło 9 zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych informacji wynika, że ilość zniszczeń jest stosunkowo niewielka. Natomiast Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, Jarosław Bosy, powoła specjalną komisję, aby ocenić wielkość strat poniesionych w pożarze.

Dom studencki „Arka” należy do wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Do tej pory obiekt oferował dokładnie 536 miejsc dla studentów w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Poza tym w budynku znajdują się między innymi pralnie, kuchnie, pokoje do nauki i rozrywki oraz siłownia.

Remont akademika powstałego w 1978 roku ma zakończyć się w połowie 2022 roku, a jego całkowity budżet to 15 mln zł. Po zakończeniu prac, w domu studenckim mają znajdować się wyłącznie pokoje dla jednej lub dwóch osób, które mają przypominać niewielkie, ale niezależne mieszkania. Ponadto w budynku ma powstać winda oraz wszelkie udogodnienia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.