Wykonawca na czas z robotami WOW

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia idzie zgodnie z planem

Już za rok wrocławscy będą mogli korzystać z bardzo potrzebnej i od dawna wyczekiwanej nowej drogi. Mowa o fragmencie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, która połączy Długołękę z Łanami .

Wschodnia Obwodnica Wrocławia

WOW jest jedną z dróg, której najbardziej brakuje we Wrocławiu i okolicach. Docelowo ma połączyć Długołękę z Bielanami Wrocławskimi i autostradą A4 (wschód-zachód). Oddanie do użytku tej drogi w bardzo korzystny sposób zmieni sytuację na drogach w tej części miasta. Być może okaże się lekiem na zakorkowane wloty do miasta – ulicami Opolską, Buforową, czy Zwycięską.

Obecnie wjazd do Wrocławia możliwy jest z tej części kraju (od strony Oławy, Jelcza-Laskowic czy Strzelina) jedynie wąskimi, jednopasmowymi drogami niedostoswanymi do tak dużego natężenia samochodów. Mieszkańcy miasta, a także osoby dojeżdżające do Wrocławia z podmiejskich miejscowości mają nadzieję, że nowa droga pozwoli na znacznie szybszą komunikację ze stolicą Dolnego Śląska.

Budowa odcinka Łany – Długołęka gotowa w 55%

Wykonawca prac, a także wrocławscy urzędnicy oceniają, że fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia Długołęka – Łany jest już w ponad połowie gotowy. Oznacza to że prace zostaną tu zakończone w listopadzie 2022 roku. Taka data końca prac pokrywa się więc z projektem.

Informacje z Wrocławia i Dolnego Śląska znajdziesz też w serwisie wrocek