Malaga kusi turystów - z Wrocławia dolecisz tam bezpośrednio

Jesienne wycieczki – dokąd można polecieć z Wrocławia?

Tanie linie lotnicze oferują cały szereg różnych tras. Już za kilkadziesiąt złotych można więc kupić bilet i polecieć z wrocławskiego lotniska do jednego z kilku ciekawych miejsc. Jesienią warto zaplanować wycieczkę w miejsce, gdzie temperatury przypomną letnie miesiące. Sprawdźmy, gdzie spośród tych miejsc w listopadzie panują najlepsze warunki pogodowe.

Loty z wrocławskiego lotniska

Wrocławski Port Lotniczy na Starachowicach obsługuje wiele połączeń. Każdego roku przewoźnicy rozbudowują siatkę połączeń, dodając kolejne destynacje. lejne destynacje. Jesienią warto wybrać jedno z tych miejsc, gdzie pogoda wciąż jest sprzyjające, a także pozwoli na plażowanie.

Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska dobrze skomunikowano z resztą miasta – można tam dojechać autobusem komunikacji miejskiej lub taksówką. Podróżni, którzy chcieliby zostawić przy lotnisku własny samochód, mogą skorzystać z dużego lecz płatnego parkingu.

Loty z Wrocławia do Hiszpanii

Tanie linie lotnicze umożliwiają loty z Wrocławia do jednego z miast w Hiszpanii. Bezpośrednim połączeniem obsługiwanym przez RyanAir można ze stolicy województwa dolnośląskiego polecieć na przykład do Girony. To położone kilkadziesiąt kilometrów od Barcelony miasto, które jest świetną bazą wypadową umożliwiającą szybki dojazd do wybrzeża Morza Śródziemnego. Korzystając z podmiejskiej kolejki lub sieci połączeń autobusowych można bez przeszkód dojechać niewielkim kosztem do stolicy Katalonii. Barcelona zapewnia wiele  atrakcji turystycznych i pięknej, szerokiej plaży. W listopadzie pogoda pozwala na komfortowe zwiedzanie i odpoczynek – temperatury nie powinny spaść poniżej 15-16 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy się tam także spodziewać opadów deszczu.

Miłośnicy mniej oczywistych kierunków, a chcący zwiedzić mało popularne w Polsce miasto, powinni zastanowić się nad lotem z Wrocławia do Malagi. To piękne miasto z wieloletnią historią położone jest na południu Półwyspu Iberyjskiego, nad Morzem Śródziemnym. To jedno z miejsc na terenie kontynentalnej Europy, gdzie zimą odnotowywane są najwyższe temperatury. W Maladze turyści znajdą wiele ciekawych atrakcji, zabytków oraz piaszczystą i czystą plażę położoną przy samym centrum miasta.  Na fotografii w tym artykule można zobaczyć właśnie Malagę i jej piękną plażę.

Wybierając się tam więc na kilkudniowy City Break nie trzeba wynajmować samochodu, ani wydawać wiele pieniędzy na transport. Miasto jest połączone z lotniskiem koleją, a wybierając hotel w centrum wszędzie będziemy mieć blisko. Wszystkie atrakcje, a także wspaniała plaża będą osiągalne na piechotę – w kilkanaście minut. Świetnym pomysłem będzie zwiedzanie na rowerze.

Wyspy Morza Śródziemnego, na które warto polecieć z Wrocławia

Ekonomiczne linie lotnicze pozwalają na lot na Kretę, Maltę lub na Majorkę. Wszystkie te wyspy mają zupełnie inny klimat. Majorka jest najbardziej zielona i pokryta bujną roślinnością. Malta natomiast jest skalistą wyspą, w dużej części pokrytą zabudowaniami. Kreta jest po środku, jeśli chodzi o walory środowiskowe. Jest tam natomiast zdecydowanie najwięcej atrakcji turystycznych – także pochodzących z czasów Starożytnej Grecji.