Czy porządkowanie terenu to zawsze bezpieczna praca?

Porządkowanie terenu to wymagająca i nie zawsze bezpieczna praca. Dlatego warto ją powierzyć specjalistom, którzy wiedzą, jak uniknąć zagrożeń. Profesjonalne usługi porządkowe to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i efektów. Co może grozić podczas ich wykonywania?

Usługi porządkowe – czy ich wykonywanie jest zawsze bezpieczne?

Chociaż wydawać by się mogło, że porządkowanie terenu to bezpieczna praca, na wykonujące ją osoby czyha wiele zagrożeń. Dlatego lepiej zdecydować się na usługi porządkowe świadczone przez zewnętrzny podmiot. Pozwoli to uniknąć wielu niebezpieczeństw i zaoszczędzić czas. Dzięki temu można też liczyć na profesjonalne efekty.

Co może grozić podczas porządkowania terenu? Wbrew pozorom katalog zagrożeń jest całkiem spory.

  1. Doznanie urazu, np. w wyniku poślizgnięcia się lub potknięcia na śliskiej bądź nierównej powierzchni, a także dźwigania ciężkich przedmiotów,
  2. Upadek z drabiny, np. podczas czyszczenia elementów małej architektury czy też przycinania gałęzi lub krzewów
  3. Skaleczenie, np. przez podnoszenie odpadów ze szkła oraz pracy z ostrymi narzędziami
  4. Poparzenie skóry używaną do czyszczenia gorącą wodą lub parą wodną
  5. Stłuczenie kończyn dolnych, np. w wyniku upuszczenia przenoszonych ręcznie przedmiotów
  6. Porażenie prądem elektrycznym będące następstwem wadliwie działających sprzętów elektrycznych lub instalacji elektrycznej
  7. Uszkodzenia słuchu w wyniku nadmiernego hałasu emitowanego przez urządzenia czyszczące
  8. Dolegliwości bólowe wynikające z przeciążenia układu mięśniowo-szkieletowego (ciągłe schylanie się, podnoszenie ciężkich przedmiotów, wykonywanie powtarzalnych czynności takich jak szorowanie)
  9. Reakcje uczuleniowe i podrażnienia skóry będące konsekwencją stosowania środków czyszczących

Porządkowanie terenu nie zawsze jest bezpieczną pracą. Dlatego usługi porządkowe warto zlecić specjalistom. Nie tylko potrafią oni uniknąć zagrożeń, ale również działają sprawnie i zgodnie z wymaganiami zleceniodawcy. Dzięki temu może on liczyć na profesjonalne efekty.

Zapraszamy do współpracy: usługi porządkowe Wrocław