Czy Śląsk Wrocław zmieni trenera? Wiele na to wskazuje!

Śląsk Wrocław nie ma ostatnio dobrej passy. Zespół pod koniec rundy wiosennej zaciekle broni się przed spadkiem. Remedium na gorszy czas zespołu ma być zmiana trenera Ivana Djurdjevicia. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Ryszard Tarasiewicz.

Obecnie Śląsk Wrocław znajduje się na 13 miejscu w PKO Ekstraklasie. Tym samym wciąż nie jest pewny tego, czy w przyszłym sezonie zagra w tej samej lidze, czy spadnie o poziom niżej. Jedno jest pewne — taki stan rzeczy daje do myślenia Zarządowi klubu, który już poczynił pierwsze znaczące kroki.

Jednym z nich jest zwolnienie dotychczasowego dyrektora sportowego, Dariusza Sztylki. Pełnił on tę funkcję od pięciu lat, jednak biorąc pod uwagę obecne wyniki klubu, zarząd postanowił go zwolnić. Dalsze roszady kadrowe są bardzo prawdopodobne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeżeli Śląsk Wrocław słabo zagra z Wartą Poznań, może dojść do zwolnienia trenera.

W kuluarach już mówi się o nowej trenerskiej propozycji. Ma być nią Ryszard Tarasiewicz, który prowadził Śląsk w latach 2004-2006 i 2007-2010. O tym czy tak się faktycznie stanie, będziemy informować na bieżąco.