Czy warto kupić parasol ogrodowy?

Lato zbliża się do Polski wielkimi krokami. Wraz z nim przychodzą jednak nie tylko dłuższe dni, ale i wysokie temperatury. Choć na początku, po długiej zimie i chłodnej wiośnie nas one cieszą, to na dłuższą metę są niewygodne. Sprawiają, że jest nam za gorąco, zwiększają ryzyko przegrzania organizmu i udaru słonecznego, a także uniemożliwiają cieszenie się ogrodem przez cały dzień. Gadżetem, który pomoże wyeliminować te problemy, jest parasol ogrodowy. Czy i kiedy go jednak warto kupić?

Czy parasol ogrodowy to potrzebny zakup?

Parasole ogrodowe to jedne z najbardziej przydatnych akcesoriów do zieleńców. Będą one pełnić w nich rozmaite funkcje, a także mogą stanąć w wielu miejscach. Nie ma więc wątpliwości, że parasol warto mieć i to bez względu na to, czy jest się posiadaczem wielohektarowego przydomowego ogrodu, czy tylko niewielkiego balkonu przynależącego do mieszkania. Parasole ogrodowe będą w każdym z tych miejsc zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV, a także chronić przed opadami i intensywnym wiatrem. Latem i późną wiosną warto pod nim spędzać czas od godziny 11.00 do 15.00, kiedy to słonce świeci najmocniej.

Kiedy warto kupić parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe to gadżety, w które warto zainwestować, przebywając w ogrodzie/na tarasie/balkonie przez długie godziny w ciągu dnia. Warto je również kupić, jeśli w domu mieszkają dzieci lub seniorzy. Oni w szczególności powinni w południowych godzinach korzystać z cienia parasola. Warto też pamiętać, że akcesorium to może w ogrodzie pełnić nie tylko funkcję praktyczną. Dostępne w wielu kolorach, kształtach, rozmiarach i formach parasole ogrodowe to znakomita ozdoba zieleńca. Szczególnie dobrze będzie się prezentował w połączeniu z meblami drewnianymi, z technorattanu czy wikliny.

Gdzie najlepiej postawić parasol w ogrodzie?

Współczesne parasole ogrodowe to nie tylko to z ciężką, kamienną czy granitową podstawą. Bez problemu można kupić te mobilne, o znaczenie lżejszej podstawie, która wykonywana jest np.  z tworzyw sztucznych. Oprócz tego w ofercie wielu sklepów dostępne są parasole ogrodowe na wysięgniku. Posiadają one długie, regulowane ramię, które można ustawiać w różnych pozycjach. Dzięki temu łatwo można osłonić się od słońca. Modele na wysięgnikach są ławie w montażu i użytkowaniu. Zarówno te modele, jak i tradycyjne z podstawą montować można w różnych miejscach. Przed słońcem będą one chronić strefę wypoczynkową z kanapą, fotelami i leżakiem, mogą też stanąć w pobliżu kuchni polowej i strefie grilla, przy huśtawce lub nad dziecięcą piaskownicą. Popularnym rozwiązaniem jest również umieszczenie parasola przy stole jadalnym, pozwoli on biesiadować w ogrodzie bez względu na pogodę. Szukając praktycznych parasoli ogrodowych, warto zainteresować się modelem z moskitierą. Świetnie sprawdza się on wieczorami, kiedy to chroni przed owadami i insektami. Moskitiera na parasolu zazwyczaj montowana jest na jego czaszy i zapinana na suwak. Do parasola z moskitierą zazwyczaj dołączane są woreczki obciążeniowe, które montuje się na dole moskitiery, tak aby owady nie miały szans wejść do środka.