Wrocławianie mogą wnioskować o bezpłatne badania termowizyjne swoich domów

Darmowe badania termowizyjne domów. Nowy projekt Urzędu Miasta.

Władze Wrocławia stale podejmują różnego rodzaju działania mające na celu dbałość o ekologię. Jednym z nich jest nowy projekt Urzędników. Mieszkańcy  będą mogli bezpłatnie sprawdzić, którędy ciepło „ucieka” z ich domów. Dzięki takim działaniom zużyją mniej energii na ogrzewanie. To korzyści dla środowiska i portfeli Wrocławian.

Ruszają zapisy na darmowe badanie termowizyjne domów mieszkalnych

Wrocławianie mogą składać wnioski w celu uzyskania darmowej ekspertyzy. Jest to świetna okazja do termomodernizację swojego domu. Poprawnie wykonana izolacja termiczna budynku daje wiele długofalowych korzyści. Jedną z nich jest oszczędność na ogrzewaniu.

Każdy dom posiada miejsca, którymi ciepło ulatnia się na zewnątrz budynku. Warto  je znaleźć i rozwiązać ten problem jeszcze przed nadejściem zimą i sezonu grzewczego.  Badanie kamerą termowizyjną w dokładny sposób pokazuje, gdzie warto poprawić zabezpieczenie termiczne swojego domu.

Do bezpłatnego badania mogą się zgłaszać mieszkańcy Wrocławia, którzy posiadają domy jednorodzinne. Muszą być wybudowane przed 2010 rokiem. Miasto przewidziało pięćdziesiąt darmowych badań termowizyjnych.

Jak więc złożyć wniosek o bezpłatne badanie termowizyjne swojego domu jednorodzinnego?

Wnioski można już składać w budynku Urzędu Miasta we Wrocławiu znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego 8-10 lub za pośrednictwem internetowej platformy ePUAP. Warto wcześniej przygotować stosowny dokument i wypełnić go. Formularz można pobrać z tej strony.

Osobiste przekazanie dokumentów urzędnikowi możliwe jest w Wydziale Wody i Energii – pokój 524 w UM przy ul. Bogusławskiego.

Pierwsze pięćdziesiąt osób, które skutecznie złoży wnioski otrzyma możliwość przeprowadzenia bezpłatnego badania swojego domu jednorodzinnego kamerą termowizyjną. To może być początek termomodernizacji budynku.

Badanie termowizyjne pozwoli obniżyć koszt modernizacji termicznej

Użycie kamery termowizyjnej i uzyskanie dokładnego obrazu cieplnego swojego domu to zawsze dobre posunięcie jeszcze przed remontem budynku. Warto więc skorzystać z programu lub samemu wykupić usługę takiego badania. Dzięki niemu wiemy, o które miejsca utraty ciepła warto zadbać w pierwszej kolejności, a które partie budynku są już prawidłowo izolowane. Jest to więc sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i nie doprowadzenie do zbędnych wydatków.

Badanie kamerą termowizyjną jest także całkowicie bezinwazyjne. Eksperci podkreślają, że to prosta metoda badawcza, której wyniki każdy właściciel domu zrozumie w kilka chwil. Największym problemem jest w przypadku takiej usługi samo posiadanie dość drogiego i specjalistycznego urządzenia – może kosztować nawet kilkanaście tysięcy zlotych.

Kamera termowizyjna wskazuje za pomocą kolorów miejsca, w których ciepło przedostaje się poza budynek.