Druga tura negocjacji dotycząca sprzedaży Śląska Wrocław na horyzoncie

Zaplanowano, że w nadchodzącym tygodniu odbędzie się druga runda rozmów między przedstawicielami miasta Wrocław a firmą Westminster. Firma ta wyraziła zainteresowanie nabyciem piłkarskiego klubu Śląsk. Jeden z urzędników biorących udział w negocjacjach podkreśla, że choć spotkanie nie przyniesie ostatecznej decyzji, powinno jednak znacząco przybliżyć do klarowności, czy transakcja zostanie sfinalizowana.

Niewiele czasu minęło od pierwszej tury rozmów na temat potencjalnej sprzedaży Śląska Wrocław. Spotkanie między urzędnikami a reprezentantami Westminster trwało prawie trzy godziny. Obie strony wydają się być zadowolone ze współpracy, choć na ten moment oficjalnie nie udostępniają konkretów. Z pewnością jest to dowód profesjonalizmu i poważnego podejścia do dyskusji. Wiadomo, że obie strony miały wiele pytań do siebie nawzajem.

Jeden z urzędników wyjaśnia: „Musimy mieć gwarancję, że nowy właściciel Śląska będzie w stanie sprostać wyzwaniu. Niestety, nasze poprzednie doświadczenia z inwestorami są dalekie od pozytywnych, dlatego musimy podjąć wszelkie starania, aby potencjalne wątpliwości zostały zminimalizowane”. Miasto ma nadzieję, że firma Westminster dostarczy takie argumenty i dowody, które przekonają je do realizacji transakcji.