Frontier Park Wrocław – ruszyła budowa

Ruszyła budowa pierwszej inwestycji europejskiego dewelopera Frontier Estates w Polsce – Frontier Park Wrocław. Projekt zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich. Prace rozpoczęto na początku września. Firma przez ponad 20 lat wykonała już ponad 150 projektów w różnych obszarach rynku nieruchomości w Europie. Czego możemy się spodziewać?

Zarys projektu

Frontier Park Wrocław będzie parkiem magazynowym i produkcyjnym o powierzchni około 9300 metrów kwadratowych. Na ten moment powstaje tam dwanaście modułów typu Small Business Units o powierzchni od 300 metrów kwadratowych. Frontowa elewacja ma składać się ze szkła, co umożliwi również pełnienie funkcji wystawowej.

Pierwsze działania

W połowie tego roku powstała część ulicy Błękitnej, która stanowi drogę gminną. Udział finansowy z budowie drogi miała również firma Frontier Estates, która debiutuje na polskim rynku. Z pewnością droga ta pozwoli na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

Znaczenie lokalizacyjne

Przedstawiciele Frontier Estates podkreślają przede wszystkim znaczenie lokalizacji inwestycji. Bielany Wrocławskie to jedna z największych stref handlowo-przemysłowych w Polsce, z dogodnym dojazdem do centrum Wrocławia.

Projekt zapewni elastyczną przestrzeń, która będzie odpowiadać zróżnicowanym potrzebom najemców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, począwszy od: lekkiej produkcji, magazynowania i dystrybucji, wnętrz, wyposażenia domu, sektora DIY, farmacji, szybko psującej się żywności, motoryzacji, po showroomy, umożliwiając sprzedaż hurtową i detaliczną sprzedaż. (…) – powiedział członek Zarządu Frontier Estates Polska, Karol Dzięcioł.

Finalizacja inwestycji i dalsze plany

Aktualnie na etapie finalizacji znajdują się umowy z różnymi podmiotami w zakresie najmu poszczególnych przestrzeni projektu. Zakończenie budowy planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.

Poza Frontier Park Wrocław firma ma w planach stworzenie całej sieci obiektów typu Small Businesss Units w naszym kraju. Planowane są kolejne obiekty w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz Szczecinie.

– Nasze inwestycje będą mogły pełnić funkcję wielokanałowych miejsc kontaktu z klientami, służąc jako punkty odbioru i zwrotu, showroom-y, magazyny, małe centra logistyczne i biura wysokiej klasy. To wszystko zaoferujemy klientom w rozsądnej cenie, na elastycznych warunkach umów najmu – mówi Noel Carter, dyrektor ds. operacji europejskich w Frontier Estates.