Miłośnicy zwierząt proszą - nie strzelajcie w Sylwestra

Jacek Sutryk nie zabroni strzelania w Sylwestra

Wiele głosów domagało się wprowadzenia zakazu używania fajerwerków w sylwestrową noc. Temat powraca co roku, tym razem także władze nie zdecydowały się jednak na wprowadzenie ograniczeń.

Akcja Wrocław nie strzela w Sylwestra

Wrocław nie strzela w Sylwestra – to nazwa akcji, którą co roku przeprowadzają mieszkańcy Wrocławia. To zachęta do powstrzymania się od odpalania fajerwerków i używania petard. Aktywistom chodzi głównie o zwierzęta. Psy, koty i inne domowe, ale nie tylko, zwierzaki mogą się przestraszyć głośnych dźwięków w noc sylwestrową.

Apel o wprowadzenie zakazu strzelania w noc poprzedzającą Nowy Rok skierowali także do Prezydenta Wrocławia. Jacek Sutryk chciałby przychylić się do wniosku, ale nie może. Akcja Wrocław nie strzela w Sylwestra jest więc prośbą i apelem do mieszkańców miasta, nie nakazem lub zakazem.

Jacek Sutryk chciałby wprowadzić zakaz fajerwerków w pierwszą noc Nowego Roku

Prezydent stolicy Dolnego Śląska przyznał, że gdyby miał odpowiednie narzędzia, bez wahania wprowadziłby zakaz fajerwerków. Jacek Sutryk powiedział, że to dla niego smutna rzeczywistość, lecz nie może wprowadzić zakazu.

Jacek Sutryk zaapelował jednak do wszystkich Wrocławian. Współcześni ludzie powinni być wrażliwi i mieć na uwadze także dobro zwierząt – można wyczytać między słowami. Wrocław nie strzela w Sylwestra ponownie jest więc jedynie rekomendacją i wielką prośbą.

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak pić w Sylwestra, żeby nie mieć kaca.