Jedyny koncert w sylwestrową noc na Rynku

Sylwester na Rynku we Wrocławiu się odbędzie! Jest jedno „ale”

Władze Wrocławia zapowiadały, że nie będą organizować w tym roku Sylwestra. Wszystko ze względu na sytuację epidemiologiczną. Ratusz prosi, by mieszkańcy Wrocławia nie gromadziły się w centrum, jedna impreza na wrocławskim Rynku się jednak jutro odbędzie.

Sylwester na Rynku we Wrocławiu – jak było w poprzednich latach?

Pewną tradycją była organizacja dużej imprezy na wrocławskim Rynku. Już od wielu lat mieszkańcy miasta, ale także przyjezdni, chętnie uczestniczyli w koncertach, pokazach sztucznych ogniach i innych wydarzeniach. Miały miejsce właśnie w centrum Wrocławia – na zabytkowym Rynku. Scena zazwyczaj była ustawiona nieopodal Fontanny na Rynku i słynnych kamieniczek – Jasia i Małgosi. W niektórych latach wrocławski Sylwester gromadził ponad sto tysięcy uczestników, był także transmitowany w telewizji.

Pierwszy Sylwester na Rynku we Wrocławiu odbył się równo 30 lat temu

Pierwsze wydarzenie związane z tą najbardziej kluczową zmianą daty w kalendarzu miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. 31 grudnia 1991 roku. Wrocławianie usłyszeli wtedy życzenia od Prezydenta miasta – Bogdana Zdrojewskiego, dziś uważanego za jednego z najwybitniejszych zarządców stolicy Dolnego Śląska.

Wydarzenie było transmitowane przez Telewizję Polską – Polacy mogli je oglądać w TVP2. Na scenie brylował kabaret Elita. Podobno wtedy Prezydent Zdrojewski nie wiedział, co ma z nim zrobić. Przedstawiciele kabaretu zaproponowali mu wypicie zawartości butelki – tak też się stało! Cała impreza nie była zbyt dobrze zorganizowana, a jej efektem był Rynek pokryty odłamkami szkła. Tłum był wielki, co powtarzało się także w kolejnych latach.

Jedyna impreza na Rynku 31 grudnia 2021 roku

Jutro na wrocławskim Rynku nie będzie ani telewizji, ani hucznej imprezy. W godzinach od 18 do 22 odbędzie się natomiast Koncert Uwielbieniowy.  To wydarzenie zorganizowane przez protestantów. Wspólnota protestancka z Wrocławia otrzymała bowiem zgodę wrocławskiego magistratu na organizację niewielkiego eventu.  Nie powinien zakłócić porządku publicznego, organizatorzy nie spodziewają się także przybycia tłumów.

Podczas koncertu wystąpi kilka zespołów, a także śpiewacy-soliści.

Gdzie imprezować w Sylwestra we Wrocławiu?

Od połowy grudnia dyskoteki i kluby muzyczne są zamknięte dla klientów. Sylwestrowa noc jest jednak wyjątkiem – wtedy ich drzwi zostaną otwarte. Wrocławianie mogą więc bez problemu znaleźć miejsce, gdzie przywitają Nowy Rok – może to być bal, potańcówka lub innego rodzaju impreza.

Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co zrobić by nie mieć kaca w Nowy Rok.